Şeftali Maskesi Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Şeftali Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Şeftali Maskesi, yaz aylarında, evlerimizde sürekli bulunan severek tükettiğimiz fakat faydasını bilmediğimiz bir meyvedir şeftali. Oysaki şeftalinin yararları da içerisinde bulunan A vitamini ve potasyum, vücudu özellikle güçlendiren ve vücutta bulunan toksinleri dışarı atmak için en yararlı olan meyvedir. Şeftali sayesinde cildiniz harika olabilir. Cilt bakımı ve güzellik konusunda akla ilk olarak yığınla para harcanılan kozmetik ürünleri bilinmektedir. Ancak cildin doğallığını ve güzelliğini muhafaza etmek evde hazırlayabileceğiniz şeftali maskesi ile de muhteşem sonuçlar alabilirsiniz.

Şeftali maskesi ile cildinizi beslerken bununla beraber gözenekleri de sıkılaştırarak akne ve sivilce sorunlarını yok edebilirsiniz. Aynı zamanda şeftali maskesi hazırlaması kolay ve pratik olan doğal bakım kürüdür. Şeftali cilt maskesi aynı zamanda ciltte kırışıklık olumunun engeller ve oluşmuş kırışıklıkların da giderilmesinde yardımcı olur. Şeftali maskesinin yararlarından biri ise cildi elastikiyet kazandırdığı için hem cildinizin kuruyup kırışmasına engel olur ve doğal güzelliğini muhafaza etmektedir.

Şeftali Maskesi Nasıl Yapılır? Yazımızda şeftalinin ve şeftali maskesinin yararlarından söz ettik. Bugüne kadar şeftali maskesi yapanlar ile de görüştük ve aldığımız cevaplar gerçekten çok etkileyici. Akne problemlerinde, sivilce sıkıntılarında ve kırışıklıkların yok edilmesi hususunda etkilerini gördüklerini söylerler. Şeftali maskesi Suna Dumankaya'da etkilerini belirterek hayatımızda sadece bir meyve olan şeftaliyi, maske olarak da kullanmamızın önemini söyledi. Şeftali maskesinin en büyük yararı ise evlerimizde bulunan pratik malzemeler ile cilt bakımımızı yapmamıza olanak sağlamaktadır. Yaptığımız şeftali maskesi cildi besler ve nemi isteyen cildimizi de nemle beslemektedir. Nem ihtiyacını bütünüyle almış olan ciltte ifade kalınlıkları dediğimiz iki kaç arasındaki çizgiler, alın kısmında meydana gelen çizgiler, göz çevresinde oluşan kaz ayağı denilen inci çizgiler yani kısaca kırışıklıkların oluşumunun önüne geçilir.

Şeftali maskesini uygulamak için fazla zaman almaz ve bununla birlikte kokusu ile çok hoş bir aromaya sahiptir. Bu koku maskeyi uygularken ayrıca aroma terapi de yapmış olmaktadır. Şeftali maskesi için gerekenler; 1 tane şeftali, yarım salatalık ve bir miktar süt. Şeftali maskesinin tarifi ise; şeftalinin kabuklarını soyulur. Çekirdeğini de atılır Salatalığı iyice yıkanır kabuklarını soymanıza gerek kalmamaktadır. Şeftali ve salatalığı karıştırıcı ile püre haline olana kadar karıştırılır. İçine birkaç damla süt eklenir ve karıştırılır. Şeftali maskemiz bu kadar kısa sürede hazırlanmaktadır. Maskeyi cilde sürmeden önce etkisini hemen görebilmek için cildinizi dezenfekte etmelisiniz. Daha sonra temizlenmiş cilt yüzeyine maske sürülür ve cilt üzerinde 30 dakika bekletilir. Hemen sonra önce ılık su ile daha sonra soğuk su ile cildinizi şoklayarak yıkanır. Bu maskeyi 10 günde bir yaparak etkisini gözlemleyebilirsiniz.

Günlük Cilt Bakımınız Şeftaliden olarak, cildinize bakım yaparak, cildinizin daha temiz, daha parlak, daha canlı ve pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz. Günlük bakım yaptığınız cildinizde kan dolaşımı da hızlanacağı için cildinizin rengi ve doğallığı ortaya çıkacak, daha hoş bir görünüme sahip olacaksınız. Günlük olarak cildinize uygulayacağınız şeftali kabuğu maskesi, farkını ortaya koyan ve güzelliğinize güzellik katan çok güzel bir maskedir. Şeftalinin kabuklarını soyun ve 2 çay kaşığı yağsız yoğurt ile miksere atın. Püre kıvamına geldikten sonra cildinize krem gibi uygulayarak sürün ve 15 dakika sonunda cildinizi ılık su ile yıkayın.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Şeftali Lekesi Nasıl Çıkar?

Şeftali Lekesi Nasıl Çıkar?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Şeftali Faydaları ve Kullanımı

Şeftali Faydaları ve Kullanımı

Konserve Şeftali Tarifi ve Malzemeleri

Konserve Şeftali Tarifi ve Malzemeleri

Şeftali Konservesi Tarifi ve Malzemeleri

Şeftali Konservesi Tarifi ve Malzemeleri

Tüysüz Şeftali Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Tüysüz Şeftali Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Şeftali Budama Nasıl Yapılır?

Şeftali Budama Nasıl Yapılır?

Güncel

Şeftali Kompostosu Tarifi ve Malzemeleri

Şeftali Kompostosu Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Şeftali Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Şeftali Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?